Letní nabitou sezonu zahájil Jan Foltýn s juniorskou reprezentací ČR multiutkáním 12 Evropských států v Srbském Bělehradu, kde Jan vybojoval 3 místo na trati 100 volný způsob. Následně 13. 5. 2023 v Pardubicích 2. Kolo Českého Poháru si časem 1:04,79 na trati 100P vyplaval první limit na EYOF ve Slovinském Mariboru (Evropský Olympijský Festival).

1. 5. 2023 se Jan účastnil druhého mezinárodního závodu 4 států v Polské Gliwici, kde jan vybojoval 3 medaile 1 místo 50P, 2 místo 50VZ 23.77 a splněný druhý limit na EYOF, 3 místo 100P.
  2. – 28.5. 2023 proběhlo v Liberci letní MČR juniorů, kterého zúčastnili 3 naši akademici Petr Hajšman, Daniel Beran a Jan Foltýn, posledně jmenovaný, jakožto mladší ročník z dvojročníku 07-08 získal celkem 5 titulů mistra České Republiky a k tomu přidal 3 druhá místa. V disciplíně 50VZ ještě vylepšil splněný limit na EYOF na 23,61 a získal tím jeden z 5 titulů MČR. Daniel si nejlépe vedl na trati 200VZ, Petr si vylepšil svůj osobní rekord na trati 400VZ.

17-18. 6. 2023 proběhlo v Plzni na Slovanech Letní MČR staršího žactva ročníků 09 a 10, kde jsme měli zastoupení dvou akademiků Alexandra Berana, Vojtěcha Muchky, k tomu jsme využili domácího prostředí a nasadili jsme 4 další akademiky do štafet, Karolína Šmídovcová, Johanka Duchková, Marek Šmídovec a Ivan Raděj. Nejlépe se dařilo Alexandru Beranovi, který vybojoval dvě 3 místa na tratích 50VZ a 100VZ a splnil si limit do SCM.

Všem akademikům děkujeme za vynikající reprezentaci Plavecké Akademie Zbůch a přejeme příjemné letní prázdniny a chuť do další tvrdé práce v nadcházející sezoně.

Jan Foltýn a Kateřina Červenková mají své vrcholy ještě před sebou, kdy Kateřina bude reprezentovat naši akademii na nadcházejícím MČR dospělých v Praze v Podolí a Jan Foltýn bude ještě v červenci  reprezentovat naši akademii, Českou Republiku ve Slovinském Mariboru při letním Olympijském Festivalu Mládeže. Přejeme Janovi úspěšnou reprezentaci, aby také České Republice vybojoval alespoň dva cenné kovy.